Szkolenie z Karin Blignault, 8-10 czerwca 2018, Bobrowy Staw k/Warszawy

Opis

Wydawnictwo Świadome Jeździectwo oraz Equine Poland serdecznie zapraszają na trzydniowe szkolenia jeździeckie prowadzone przez Karin Blignault, światowej klasy trenerkę ujeżdżenia, autorkę książki

Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców

Lokalizacja: Stajnia Bobrowy Staw, ul. Spacerowa 47, 05-152 Sowia Wola

Koszt szkolenia:

 • dla jeźdźca z koniem: 1800 zł
 • dla słuchacza: 300 zł (od 1 maja 350 zł)

W szkoleniu bierze udział osiem par koń-jeździec wg poniższego harmonogramu:

 

dzień pierwszy
 • rejestracja
 • 8.30 wykład
 • 10.30 pierwsza jazda
 • 11.15 druga jazda
 • 12.00 trzecia jazda
 • 12.45 czwarta jazda
 • 13.30 przerwa obiadowa
 • 14.30 piąta jazda
 • 15.15 szósta jazda
 • 16.00 siódma jazda
 • 16.45 ósma jazda
 • 17.30 zakończenie

 

dzień drugi i trzeci
 • 8.30 pierwsza jazda
 • 9.30 druga jazda
 • 10.30 trzecia jazda
 • 11.30 czwarta jazda
 • 12.30 przerwa obiadowa
 • 13.30 piąta jazda
 • 14.30 szósta jazda
 • 15.30 siódma jazda
 • 16.30 ósma jazda
 • 17.30 zakończenie

 

Z uwagi na specyfikę szkolenia, zarówno prowadząca jak i organizatorzy zalecają słuchaczom udział we wszystkich dniach szkolenia. W wyjątkowych przypadkach prosimy o kontakt: 693 745 363. Koszt udziału słuchacza w jednym dniu wynosi 175 zł (prosimy o płatność przelewem).

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat. Wpłat można dokonywać na nr konta organizatora: 43 1910 1048 2755 6166 9403 0001 z podaniem daty szkolenia oraz imienia i nazwiska uczestnika.

W sprawie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem dla uczestników oraz boxem dla konia, prosimy o kontakt pod nr. tel.: 693 745 363 lub 696 85 44 99.

Karin Blignault jest specjalistką w zakresie biomechaniki ruchu konia i jeźdźca, prowadzi szkolenia ujeżdżeniowe na całym świecie. Opracowała bardzo skuteczną, bo uwzględniającą zasady biomechaniki i behawioryzmu, metodę nauczania jazdy konnej. Jest to logiczny system, złożony z prostych elementów, umożliwiający nauczenie konia dowolnej figury ujeżdżeniowej w krótkim czasie. Jego fundamentem są cztery podstawowe elementy, na których opierają się wszystkie inne ruchy ujeżdżeniowe aż do poziomu Grand Prix. Po opanowaniu podstawowych ćwiczeń wszystkie elementy jazdy konnej stają się łatwe, logiczne i zrozumiałe dla jeźdźca i konia. Dzięki temu proces uczenia skraca się o lata!

Zapraszamy jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania; tych wszystkich, którzy w jeździe konnej pragną osiągnąć harmonię i lekkość.

Karin Blignault nauczy Was, w jaki sposób wypracować lekki kontakt, jak rozluźnić i uelastycznić ciało konia, jak nauczyć go poruszania się w równowadze, jak zaangażować jego umysł i uspokoić emocje. Pokaże, w jaki sposób pracować nad zniwelowaniem naturalnej asymetrii występującej w ciele konia, nad rozluźnieniem, a następnie nad zebraniem. Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną nauczyć się wyczucia jeździeckiego (tak, to możliwe!), elastycznego działania rąk, skutecznego kierowania koniem za pomocą dosiadu. Jeśli twój koń nie akceptuje wędzidła, wiesza się na wodzach, wyszarpuje wodze, zadziera głowę, nie zatrzymuje się, wpada lub wypada łopatką, nie reaguje na pomoce, jest ospały bądź nadpobudliwy, „nie potrafi” się czegoś „nauczyć” lub „nie chce” czegoś zrobić, nie zatrzymuje się, staje dęba, nie skupia się na jeźdźcu podczas jazdy, ma problem z elastycznością, z rozluźnieniem, z zebraniem – to jest to kurs dla Ciebie.

Zapraszamy jeźdźców rekreacyjnych i „naturalnych”

Zapraszamy także tych wszystkich, którzy zrazili się do jazdy klasycznej, do jazdy na kontakcie. Można przyjechać również z młodym koniem lub z koniem, który nie chodził dotąd na wędzidle lub został „zaszarpany” w pysku. Przekonacie się, że dobre ujeżdżenie jest bliskie filozofii jeździectwa naturalnego, a wędzidło używane prawidłowo nie tylko nie czyni koniowi krzywdy, lecz ułatwia subtelną i delikatną komunikację oraz że istotą ujeżdżenia jest empatia jeźdźca w stosunku do konia i poszanowanie jego natury. Pod koniec kursu wszystkie konie będą przepuszczalne oraz będą poruszać się we wzorcu zgięciowym na lekkim kontakcie. Będą ruszały i zatrzymywały się na lekki sygnał łydką oraz będą w stanie poruszać się po kole i wyjeżdżać zakręty bez wpadania ani wypadania łopatką.

Zapraszamy osoby trenujące ujeżdżenie

Karin Blignault uczy jeźdźców aż do poziomu olimpijskiego. W zależności od oczekiwań i stopnia zaawansowania pary koń-jeździec zaproponuje ćwiczenia, których efektem będzie lekkość, płynność i harmonia, nauczy określonych figur ujeżdżeniowych bądź popracuje nad udoskonaleniem dowolnych figur ujeżdżeniowych (piaff, passage, ciągi, piruety).

Zapraszamy jeźdźców trenujących skoki

Istnieje możliwość dostosowania lekcji do potrzeb jeźdźców skokowych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jazdę z płynnością, zachowanie równowagi przez konia, szybkość i zwrotność oraz pokonywanie przeszkód i zakrętów.

Karin Blignault w swoim podejściu łączy doświadczenia szkoły klasycznej i naturalnej oraz wiedzę z zakresu biomechaniki i psychologii konia i jeźdźca. Za ważniejsze od klasyfikowania uważa jednak umiejętność wybierania tego, co w danej szkole jazdy jest najlepsze dla jeźdźca i konia z punktu widzenia najskuteczniejszej i najsubtelniejszej komunikacji, umożliwiającej osiągnięcie lekkości, harmonii i piękna w jeździe konnej i empatycznym obcowaniu z tym zwierzęciem.
Podczas szkoleń z Karin Blignault panuje atmosfera życzliwości i szacunku. Karin obdarza jeźdźca zaufaniem, zaś jej podejście niesłychanie motywuje do nauki. Częsta sytuacja na kursach z Karin: jeździec, który wyjaśnia, że od kilku lat zmagają się z jakimś problem, słyszy: „Tak, rozumiem. Nie martw się! Zaraz to naprawimy. Twój koń nigdy więcej nie będzie tego robił!”. Po czym po kilku minutach problem zostaje definitywnie rozwiązany i usunięty! Podczas szkoleń z Karin Blignault jeźdźcy otrzymują narzędzia, umożliwiające im samodzielną pracę z końmi przez następne miesiące i rozwijanie swoich umiejętności.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 693 745 363.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *